ویرا ساز نادین
امروز
1401 بهمن 18
21 9
​​​
30 05 00

آموزش مراحل اجرای پروژه

خلاصه :

هدف از این مقاله اجرای صحیح , نصب و راه اندازی شبکه های محلی(LAN) . برق و سیستم های نظارت تصویر می باشد.


مراحل اجرای پروژه در مجموعه ویرا ساز نادین
با توجه به این که پروژه احداث، بازسازی و استانداردسازی شبکه محلی و برق، در ساختمان های مختلف ادارات و سازمان های طرف قرارداد با این شرکت اجرا می گردد، رعایت روش ها و مفاد ارائه شده در این دستورالعمل توسط تیم اجرایی این شرکت به جهت یکسان سازی اجرا، سهولت عیب یابی و انجام اقدامات آتی الزامی است.
1- بررسی کامل مستندات موجود ساختمانها (نقشه های ساختمان، شبکه، برق و تست فلوک)
2- بازدید از ساختمان محل اجرای پروژه و بررسی دقیق موارد زیر:
    * بازدید از مسیرهای داکتهای دیواری و کف خواب و مقایسه با نقشه های موجود، ارائه شده یا استانداردهای ذکر شده (درصورت ارائه هرگونه پیشنهاد می بایست قبل از شروع عملیات اجرایی، موارد با کارفرما هماهنگ و تایید لازم اخذ گردد).
    * بازدید اولیه از جانمایی نودها (اعم از box های کفی یا پریزهای روی ترانک یا قرنیز چوبی) و مقایسه با نقشه های موجود یا استانداردهای ذکر شده (در صورت ارائه هرگونه پیشنهاد می بایست قبل از شروع عملیات اجرایی، موارد با کارفرما هماهنگ و تایید لازم اخذ گردد).
    * بازدید محل نصب Rackها و تابلو برق و مقایسه با نقشه های موجود یا استانداردهای ذکر شده (در صورت ارائه هرگونه پیشنهاد می بایست قبل از شروع عملیات اجرایی، موارد با کارفرما هماهنگ و تایید لازم اخذ گردد)
    * بازدید از کلیه تجهیزات Passive و درنظر گرفتن رعایت End to End بودن آن از پچ کورد سمت سوئیچ تا کیستون سمت کاربر (فقط در پروژه های استانداردسازی)
    * چنانچه در اجرای شبکه ای از دو برند متفاوت اما با قابلیت پاس تست فلوک استفاده شده باشد، میتوان شبکه را بر اساس هر دو برند End to End نمود.
    * مبحث لیبل گذاری براساس پیشنهاد این شرکت به کارفرما محترم اعمال میگردد.
3- خرید تجهیزات مطابق LOM ارائه شده ی کارفرما از عرضه کنندگان معتبر و دارای گواهی اصالت کالا و با قیمت مناسب توسط این شرکت انجام خواهد شد؛ بدیهی است کالاهای خریداری شده از لحاظ قیمت و کیفیت با اصالت گارانتی این شرکت ارائه میگردد.
4-    اخذ تائیدیه های لازم از کارفرما و شروع عملیات اجرایی

ادامه دارد ...