ویرا ساز نادین
امروز
1400 آذر 14
2 13
​​​

دپارتمان اجرای شبکه

خلاصه :

اجرای زیر ساخت شبکه و مراکز داده با کارشناسان و تکنسین های مجرب مبتنی بر استاندارهای روز دنیا


 
♦ زیرساخت فیزیکی شبکه های کامپیوتری:
اجرای دقیق، متناسب با طراحی و با تکیه بر متدولوژی پیاده سازی زیرساخت فیزیکی شبکه های کامپیوتری و مبتنی بر استانداردهای روز، به پشتوانه نگرش و تعهد کارشناسان و تکنسین های مجرب در این واحد، صورت می پذیرد.
  
♦تست فلوک (FLUKE):
         شرکت ویرا ساز نادین با در اختیار داشتن دستگاه تستر DSX-8000 (FLUKE) که جدیدترین و برترین مدل از این سری است، بهترین و کامل ترین خدمات تست را در انواع زیرساخت شبکه های کامپیوتری مسی و فیبر نوری ارائه می دهد. 
         در این نوع تستر، علاوه بر صحت سنجی که بر روی کابل ها انجام می پذیرد، کلیه تجهیزات و اتصالات در طول مسیر مطابق با جدیدترین استاندارد های لازم در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرد. اطلاعات دریافت شده بر روی حافظه دستگاه، قابل ذخیره و بازیابی در سیستم های کامپیوتری است. 
          در خصوص اهمیت دستگاه تستر فلوک و گزارش تست های آماری این دستگاه می توان به این نکته اشاره نمود که کلیه وزارتخانه ها، ادارات کل و سازمان ها، یکی از شرایط اولیه و ضروری شرکت در مناقصات اجرای شبکه های مسی و فیبر نوری را بهره مندی از ابزار نصب، تست و تجزیه و تحلیل مورد نیاز که شامل دستگاه تستر فلوک نیز هست، اعلام می نمایند.

♦ فیوژن:
فیبرنوری یکی از مهم ترین و پرسرعت ترین بسترهای ارتباطی برای انتقال داده ها در مسافت های گوناگون است. امروزه از فیبرنوری در موارد متفاوتی نظیر شبکه های تلفن شهری و بین شهری و حتی بین کشوری، شبکه های کامپیوتری، اینترنت و غیره استفاده می شود.
با توجه به اهمیت اطلاعات و صحت و سلامت ارسال و دریافت آن ها، امروزه عمدتاً از روش هات اسپلایس (فیوژن) استفاده می شود. یکی از تولیدکنندگان معروف دستگاه فیوژن، کورنینگ (Corning)  از کشور آلمان است و شرکت ویرا ساز نادین با در اختیار داشتن این دستگاه، خدمات جوش نوری را ارائه می نماید.
 
این دستگاه قابل حمل بوده و به همین دلیل، جایگزین دستگاه فیوژن ثابت گشته است. دستگاه فیوژن از منبع گرمایی جهت ذوب شدن تارها یا دو تار نوری در محل جوش بهره می گیرد. در گذشته از گاز برای اتصال فیبرنوری استفاده می شد ولی هم اکنون انتقال گرما از طریق پرتو افشانی لیزر و یا قوس الکتریکی در محل جوش صورت می پذیرد. به دلیل عدم دخالت عامل انسانی در فرآیند اتصال، میزان خطا بسیار کاهش یافته است. شرکت ویرا ساز نادین با استفاده از این دستگاه و نیروی مجرب در کاربری آن، امکان افت یا LOSS ایجاد شده در زمان فیوژن را به صفر dB می رساند. 
  
♦ پیاده سازی و بهینه سازی زیرساخت فیزیکی مرکز داده:
اجرای دقیق، متناسب با طراحی و با تکیه بر متدولوژی پیاده سازی زیرساخت فیزیکی مرکز داده و مبتنی بر استانداردهای روز، به پشتوانه نگرش و تعهد کارشناسان و تکنسین های مجرب در این واحد صورت می پذیرد.
• پشتیبانی از زیرساخت فیزیکی مرکز داده و شبکه های کامپیوتری با استفاده از روش های ذیل انجام می پذیرد:
بهره گیری از استاندارد تعمیر و نگهداری (TIMS (Tiered Infrastructure Maintenance Standards
پشتیبانی تلفنی و آنلاین
پشتیبانی پیشگیرانه به صورت دوره ای (Basic Preventive Maintenance)
پشتیبانی کامل فقط در ساعت های کاری (Full Coverage Preventive Maintenance)
پشتیبانی تمام وقت در تمام ایام سال و به صورت (On-Call (Coverage Plus Preventive Maintenance